Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Indyjskie komody

Kauczukowe biurka i komody

Meble indyjskie świetnie nadają się nie tylko do aranżacji kuchni, salonów czy pokojów dziennych, ale także gabinetów czy biur. Meble z drewna kauczukowego czy rattanowego i stalowe wykończenia są do tego celu idealne.

Modny i elegancki gabinet? Styl hinduski to wymarzona materia do stworzenia pokoju do pracy z klasą. Jego podstawowym, najważniejszym i najbardziej charakterystycznym elementem jest oczywiście biurko. Duży, wykonany z solidnego drewna mebel dodaje wnętrzu powagi i czyni je o wiele bardziej luksusowym. Na biurku powinno znaleźć się miejsce na orientalną lampę oświetlającą miejsce pracy oraz charakterne hinduskie dodatki – ażurowe dekoracje czy metalowe posążki.

W gabinecie możemy wybrać miejsce do siedzenia spośród dwóch podstawowych rozwiązań; wysokie drewniane krzesło z wygodnym oparciem, dzięki któremu praca będzie o wiele bardziej komfortowa albo też nowoczesny fotel utrzymany w ciemnej tonacji brązu bądź czerni. Kolory te uczynią pokój o wiele bardziej eleganckim oraz wytwornym pomieszczeniem godnym nawet najwyższej rangi biznesmena.

Książki, dokumenty, przybory oraz segregatory możemy schować do dużej drewnianej szafy, która materiałowo i kolorystycznie współgrać będzie z biurkiem. Mile widziane są ciemne kolory mebli; sarni bądź czekoladowy brąz albo też uniwersalna i  klasyczna czerń. Dla zwolenników bardziej awangardowych rozwiązań polecamy żywe indyjskie desenie; możemy na przykład zdecydować się na biurko w kolorze morskiego błękitu, pomarańczową szafę bądź stylowy fioletowy regał na książki. Najważniejsze by wszystkie meble tworzyły spójną całość i sprawiały, że wnętrze jest klimatyczne i pełne naturalnego ciepła.

Alternatywą dla regałów i szaf mogą stać się modne orientalne komody i komódki. Wykonane z ciemnego drewna bądź malowane kolorowymi farbami, idealne na przechowywanie wszelkiego rodzaju przedmiotów. Ich swoistą cechą są mosiężne klamki, ciekawie zdobione drzwiczki oraz oryginalne nóżki. Unikatowość komody podniosą specyficzne dodatki – figurki, kwiaty, lampiony czy świeczniki.

Na podłodze obowiązkow powinien znaleźć się klasyczny hinduski dywan zdobiony charakterystycznymi frędzlami oraz typową dla Indii ornamentyką – motywami geometrycznymi, zwierzęcymi i roślinnymi.