Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Łazienka w stylu kolonialnym

Orientalna indyjska łazienka

W salonach meblowych i katalogach aranżacji wnętrz możemy oglądać coraz to nowsze, coraz bardziej nowatorskie propozycje urządzania łazienki. Designerzy proponują już nam nie tylko tradycyjne miniłazienki, ale także bogato wyposażone salony kąpielowe i przydomowe sauny. Wśród ich koncepcji znaleźć możemy łazienki urządzone w tradycyjnym europejskim stylu oraz te wzorowane na modzie orientalnej.

Łazienka w stylu hinduskim nie musi być wnętrzem dużym i przestronnym, możemy ją także urządzić na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Okazuje się, że nawet mała łazienka w bloku może stać się luksusowym orientalnym pomieszczeniem. Na ścianach niekoniecznie musimy kłaść kafelek, choć z pewnością jest to bardzo praktyczne rozwiązanie (kafelki są bardziej odporne na wilgoć, o którą w łazience nietrudno). Do pomalowania łazienki trzeba użyć odpowiednich farb, które z powodzeniem znaleźć można w sklepach z artykułami dekoracyjnymi i budowlanymi. Ściany warto ozdobić kolorem turkusowym i farbą w odcieniu czerwonego wina – kolory te od razu przywodzą na myśl dalekowschodnie klimaty. Dodatkowo możemy zdecydować się na dekorację pomieszczenia złotymi wzorkami, które nadadzą wnętrzu oryginalności i luksusu.

Kiedy ściany są już pomalowane warto pomyśleć o detalach wyposażenia. Istotne są nawet takie elementy jak dywanik łazienkowy czy klapa od toalety. Ważne, by wszystkie dodatkowe elementy łazienki stanowiły spójną całość. Indie to kraj, który promuje drewniane meble i dekoracje, dlatego też dobrym pomysłem jest zdecydowanie się np. na drewnianą klapę od WC i wykończenie lustra w tym samym stylu. Dywanik łazienkowy powinien być lekko zdobiony, najlepiej jeśli choćby jednym wzorniczym akcentem przywodzi na myśl Daleki Wschód. Plastikowy kosz na bielizną warto zastąpić wiklinowym lub rattanowym pojemnikiem, który prezentuje się o wiele lepiej niż jego stary odpowiednik.

W łazience może ozdobić także szafki. Istnieje kilka sposobów ich dekoracji. W sklepach kupić można specjalne naklejki na segmenty, dzięki którym w łatwy sposób można zmienić wygląd np. łazienkowej komody o 180 stopni. Alternatywą dla naklejek są farby – w markecie warto zapytać sprzedawcę jakie będą odpowiednie do malowania drewnianej powierzchni.