Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Eleganckie meble ogrodowe

Rattanowe meble na taras, balkon, do ogrodu

Mimo, że na balkonie, tarasie czy werandzie wypoczywamy głównie wiosną i latem, ich wyposażenie i aranżacja jest równie ważna co urządzenie salonu, kuchni bądź sypialni.

Jakie powinny być meble ogrodowe? Przede wszystkim eleganckie. Nie są przecież tylko skrzętnie ukrywanymi w naszym domu sprzętami, ale podziwiać je mogą wszyscy; sąsiedzi czy przechadzający się po naszym osiedlu przechodnie. Po drugie zestawy na taras czy balkon winny być wykonane z odpornej na wszelkie mankamenty pogody materii. Nie ma sensu kupować taniego kompletu ogrodowego, który zniszczy się po pierwszych opadach deszczu.

Jeśli możemy pochwalić się dużym zadaszonym tarasem bądź pokaźną werandą warto wyposażyć ją w stylową rattanową sofę. Nada ona aranżacji typowo orientalny charakter. Wypoczynek warto ozdobić licznymi poduszkami i zagłówkami, oczywiście w iście hinduskim stylu. Do ogrodowej kanapy dopasujmy mały egzotyczny stolik – preferowane są zarówno te drewniane, klasyczne, jak i stoliki rattanowe, stalowe ławy oraz modne kolonialne kufry.

Aranżację uczynimy jeszcze bardziej klimatyczną i charakterną zdobiąc taras dużą ilością kwiatów, najlepiej umiejscowionych w ogromnych hinduskich donicach oraz zdobionymi wschodnią ornamentyką wazonach i flakonach. Ostatnio modne stało się także umieszczanie na tarasach typowo kuchennych przyrządów; proponujemy więc ulokowanie na przykład w rogu werandy drewnianego stojaka na wino czy też małej szafki będącej miejscem przeznaczonym na przekąski.

Kiedy dysponujemy zadaszonym miejscem do wypoczynku na dworze warto pomyśleć o dodatkowym oświetleniu. Oprócz lamp i lampek ogrodowych schowanych między grządkami kwiatów i ogrodowych dekoracji, możemy zainwestować w wiszące lampiony. Wykonane ze stali bądź ażuru świetnie oddadzą klimat i charakter dalekowschodniej indyjskiej krainy.

Nasz taras możemy ozdobić także małym dywanikiem, kolorystycznie współgrającym z rattanowymi meblami. Warto dopasować go do poduszek zdobiących wypoczynek. Dodatkowo warto pokusić się o ozdobienie choćby małego fragmentu tarasu płytkami do złudzenia przypominającymi orientalną mozaikę. Najlepiej jeśli zdecydujemy się na kafelki o mocnym mandarynkowym kolorze bądź płytki o barwie zgniłej zieleni.

Ogród w stylu indyjskim to cześć oddana kulturze wschodu, to kolonialne inspiracje zaklęte w kilku rattanowych meblach i garści dalekowschodnich dodatków.