Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Indyjskie szafy

Ręcznie wykonane kufry, skrzynie, szafki

Ręcznie wykonane meble zawierają w sobie coś, czego brakuje innym segmentom. Trudno jednym słowem określić co to właściwie takiego, tak naprawdę chodzi chyba o pasję i oddanie, z którym są tworzone. W pojedynku meble fabryczne z taśmy i ręcznie wykonane mebelki bezkonkurencyjnie zwyciężają te drugie. I nie ma się czemu dziwić.

Urządzając nowe mieszkanie lub choćby rearanżując swój pokój warto pokusić się o przyozdobienie wnętrza indyjskimi kuframi, skrzyniami bądź kolonialnymi szafkami. Dlaczego? Ponieważ nadadzą pomieszczeniu oryginalny i charakterny design, odświeżą je, uczynią salon czy sypialnią bardziej klimatycznym lokum.

Kufer idealnie nadadzą się do pokoju młodzieżowego. Są odpowiednim elementem dekoracyjnym zarówno dla pomieszczenia przeznaczonego dla dziewczyny, jak i chłopaka. W pierwszej wersji kufer o jasnym drewnianym obiciu przyda się na przechowywanie różnych drobiazgów bądź nawet odzieży – kufer z powodzeniem zastąpi dużą szafę czy komodę na ubrania. Inną opcją jest umiejscowienie w pokoju kolorowej skrzyni – proponujemy kolory charakterystyczne dla hinduskich aranżacji; czerwień, pomarańcz, turkus, a może żółć? Urządzając pokój nastolatki warto pomyśleć także o hinduskim parawanie i orientalnym lustrze. W chłopięcym pokoju kufer sprawdzi się w roli tajemniczej skrzyni na skarby. To właśnie tutaj lokator może przechowywać wszystkie swoje najcenniejsze rzeczy; kolekcję samochodów z dzieciństwa, wędkę i akcesoria rybackie, gitarę czy nowy sprzęt do tenisa.

Skrzynia wykonana z egzotycznego drewna to mebel wielofunkcyjny. Sprawdzi się zarówno w roli „przechowywacza” różnorakich rzeczy, ale także jako szafka pod dekoracje – posążki, świeczniki, książki, lampy itd. Możemy także wykorzystać ją jako stolik. Z powodzeniem zastąpi mało oryginalną szklaną ławę czy rattanowy stoliczek, a ponad to będzie bardzo ładnie się prezentować.

Jeśli nie kufer lub skrzynia to może po prostu kolonialna szafka? Możemy wybrać wersję klasyczną mebla – mała, drewnianą komodę, której cechą charakterystyczną są oryginalne drzwi oraz ciekawe zdobienia na klamkach bądź pokusić się o bardziej nowatorskie rozwiązanie – kolorową szafkę np. w kolorze niebieskim bogato dekorowaną barwnymi kwiatami bądź geometrycznymi motywami.