Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Egzotyczne meble kuchenne

Kolonialna kuchnia i jadalnia

Indie to państwo gdzie jada się prawdziwe kuchenne rarytasy, wystarczy wspomnieć choćby słynne dania tanduri czy trójkątne pierożki samosa. Smakołyki te przygotowywane są w kuchni – centrum indyjskiego domu, która pachnie kolendrą , ciecierzycą i mleczkiem kokosowym.

Jak powinna być wyposażona kuchnia inspirowana kulturą Dalekiego Wschodu? Przede wszystkim przestronnie. Nie ma tutaj mowy o małych, ciasnych pomieszczeniach. W indyjskiej kuchni mamy czuć się swobodnie i wolno. W nowoczesnych salonach z meblami możemy znaleźć różnorodne komplety hinduskich segmentów; poczynając od tych tradycyjnych mocno przesyconych indyjskimi nurtami, jak i tych bardziej praktycznych, łączących w sobie hinduską ornamentykę ze współczesnymi deseniami.

Kuchenna mozaika w tonacji pomarańczu czy mocnej zieleni nada wnętrzu oryginalny i niezwykle klimatyczny charakter. Możemy pomalować na biało wszystkie ściany kuchni czy jadalni, a tylko jedną np. tą nad kuchennym blatem warto ozdobić mozaikowymi płytkami zdobionymi typowymi kolonialnymi wzorami.

Elementem, który odróżni orientalną kuchnię czy też egzotyczną jadalnię od zwykłych pomieszczeń tego typu będzie stół. Tradycyjny wysoki dębowy mebel możemy zastąpić niską ławą wykonaną z  rattanu albo drewna kauczukowego. Do stolika warto dobrać krzesła o podobnej fakturze i stylizacji.

Jeśli jesteśmy zwolennikami nowoczesnych rozwiązań, postawmy na połączenie klimatycznych indyjskich mebli i praktycznych współczesnych aranżacji. Zamiast zwykłego kuchennego segmentu możemy zdecydować się np. na duży półokrągły blat, który umożliwi niezwykle wygodne przyrządzanie posiłków. Przy blacie warto postawić krzesła – np. wyższe, z metalu, ze zdobionymi roślinnymi motywami nogami.

Kuchenne wnętrze warto wzbogacić o typowo hinduskie dodatki. W naszej kuchni nie może zabraknąć więc pięknego ażurowego lampionu, starodawnych świeczników, stalowych figurek. Ciekawym i awangardowym pomysłem jest umieszczenie tuż nad sufitem klatki dla ptaków. Na kuchennym blacie obok narzędzi do przygotowania posiłków powinno znaleźć się miejsce na charakterystyczny przyprawnik, w którym będziemy mogli przechowywać wszystkie aromatyczne przyprawy, nie tylko te rodem z Indii.W indyjskiej kuchni nie może także zabraknąć kwiatów – kolorowych i pachnących, tak charakterystycznych dla hinduskiego świata.